Centrul pentru Politici, Inițiative și Cercetări PLATFORMA Noutățile Asociației AO Platforma solicită oferte pentru achiziționarea de echipament tehnic

AO Platforma solicită oferte pentru achiziționarea de echipament tehnic

AO Centrul pentru Politici, Inițiative și Cercetări  ”Platforma”  anunță concurs de tender pentru procurarea de echipament tehnic pentru realizarea unui podcast audio pe tema drepturilor muncii.

Specificațiile tehnice ale echipamentului:
– Microfon vocal broadcast studio Shure SM7B (2 unități)
– Stativ de Microfon de masa cu brat RODE PSA1 (2 unități)
– ZOOM Podtrak P4 Recorder Audio Podcast 4 Canale XLR (1 unitate).
– USB Condenser Microfon Rode NT USB

Companiile interesate sînt rugate să trimită oferte ce vor conține în mod obligatoriu:
1.Portofoliul companiei.
2. Date de contact ale companiei și rechizitele bancare;
3. Oferta financiară totală în MDL (lei).

Data limită de prezentare a ofertelor: 10 aprilie 2024, ora 17.00.

Criterii de evaluare:
Corespunderea caracteristicilor înaintate cu cele prezentate;
Oferta financiară;
Termenii și condiții de garanție;
Termenii de livrare.

Prețul nu poate fi modificat din momentul recepționării ofertei și pe întreaga perioadă de realizare a contractului. Oferta prezentată cu lipsa preţului se consideră nulă şi se respinge.

Persoanele juridice interesate sunt încurajate să trimită dosarele la adresa: ao.platforma@gmail.com cu mențiunea „Echipament tehnic”.

Pentru întrebări cu privire la achiziție, vă rugăm să scrieți pe adresa: vitalie.sprinceana@gmail.com

Беженцы из Украины и других стран вместе изучали румынский языкБеженцы из Украины и других стран вместе изучали румынский язык

В течение 4 месяцев 44 беженца из Украины и беженцы из других стран вместе изучали румынский язык, чтобы лучше интегрироваться в молдавское общество. 26 апреля мы были рады присутствовать на

— на русском читайте ниже — Pe data de 15 și 19 octombrie, Aida Cotruța, consilieră pentru orientarea în carieră în cadrul proiectului ROBOTA a organizat la Centrul Comunitar 151,

Образование в Молдове: Могут ли беженки и беженцы из Украины поступить на учебу в Молдову?Образование в Молдове: Могут ли беженки и беженцы из Украины поступить на учебу в Молдову?

Команда ROBOTA получила несколько вопросов от беженок и беженцев из Украины относительно поступления в высшие учебные заведения в Республике Молдова. Мы направили соответствующий запрос в адрес Министерства Образования и Исследований